Powrót do BlogowiSKO Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Talenty dodajemy...

Talenty dodajemy...

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Warszawa 16.03.2016

za eksperymentowanie się bierzemy!

Dzisiaj w szkole dzień jajeczny! Robiliśmy eksperymenty z jajkami w roli głównej. Sprawdzaliśmy, które są ugotowane, a które surowe. Udało nam się "włożyć jajko do szklanej butelki z małą główką. Uczyliśmy jajko pływać. Wykonaliśmy pisankę, jajko marmurkowe. Znaleźlismy szybki sposób na malowanie pisanki w ozdobne wzory. Ubraliśmy jajko w koszulkę termiczną. Oddzielaliśmy białko od żółtka przy wykorzystaniu butelki plastikowej, a następnie sprawdzaliśmy, jak ocet działa na białko. Rozpoczęliśmy także eksperymenty, które mają nam pokazać, jak działa na jajko kawa, herbata, coca-cola. Sprawdzimy też, czy warto myć zęby. Te ostatnie wymagają czasu. Wnioski wyciągniemy w piątek. Przy okazji przekonaliśmy się, że papier pije wodę, a kolory same sie mieszają. Dzisiaj udało sie nam połknąć bakcyla na eksperymentowanie. Czas zacząć rozwijać ten talent również w domu.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

21.11.2019
Drugiego września rozpoczął się nowy rok szkolny. W związku z tym, w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci do szkoły zaprosiliśmy przedstawicieli policji, którzy przeprowadzili spotkanie na temat „Bezpieczna droga do szkoły”.
Więcej „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”