Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli
Talenty dodajemy

Talenty dodajemy

Warszawa 13.05.2015

„Szansa na sukces” Witamy wiosnę

W dniu 23 marca cała szkoła spotkała się razem, aby uroczyście pożegnać zimę i powitać wiosnę.

Dawno temu wierzono,  że zima sama nie odejdzie, dlatego należy ją przegnać, aby na jej miejsce mogła przyjść wiosna. Zima, czyli czas uśpienia przyrody, była trudna zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. Wiosna  uosabiała  wszystko,  co  żywe  i  radosne.  Aby  wiosna mogła przyjść na  świat,  należało  pokonać zimę.  W  tym  celu  ze słomy robiono dużą kukłę i  ubierano  ją w  kolorowe szmatki. Kukłę tę nazywano Marzanną i 21 marca topiono w rzece albo palono na polu.

Jednak my dzisiaj nie podtrzymaliśmy tej tradycji, gdyż jesteśmy szkołą dbającą o środowisko więc powitaliśmy wiosnę w troszkę nietypowy sposób. Nie od dziś wiadomo, że w Szkole Podstawowej w Długołęce-Świerkli znajduje się zagłębie niezwykle utalentowanych uczniów dlatego też przywitaliśmy  wiosnę prezentując nasze talenty.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali swoje wokalne talenty uczniowie klasy I, którzy pod okiem wychowawcy przygotowali piosenki „ Maszeruje wiosna” i „Sama wiosna”

Klasa II zaprezentowała modę wiosenną i oczywiście to oni byli projektantami 

Talenty aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy III, w przedstawieniu „Wiadomości wiosenne”

Talenty wokalne obudziły się również wśród uczennic klasy IV i VI.

W naszej szkole wiele osób posiada nieprzeciętne zdolności taneczne. Do takich osób z pewnością należą uczniowie klasy V

 

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki