Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieliczce
TALENTOWISKO!

TALENTOWISKO!

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieliczce
Warszawa 05.04.2017

w naszej szkole czyli jak świętujemy pierwszy dzień wiosny!

Pierwszy dzień wiosny jest wyjątkowym dniem dla uczniów  naszej szkoły,  ponieważ mają oni możliwość wzięcia udziału w wielkim wydarzenie, jakim jest Talentowisko. Podczas Gali Talentów uczniowie rok rocznie prezentują swoje uzdolnienia, a podczas pracy w grupach tematycznych, rozwijają swoje zainteresowania.

Przygotowania do wielkiej gali trwały już od dłuższego czasu, gdyż w tym roku organizatorzy zaplanowali pracę grupową uczniów na wzór popularnych programów rozrywkowych, tj. You Can Dance, Voice of Poland, MasterChef Junior, Milionerzy. Ponad to utworzono grupy dodatkowe:  Metamorfozy, Wieliczka Express i Wehikuł Czasu.

Uczniowie z radością i dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach, następnie mieli możliwość prezentacji w sali gimnastycznej, gdzie tańczono, grano, śpiewano, zaprezentowano ceremoniał koronacyjny, zorganizowano pokaz mody. Zadbano również o oprawę muzyczną i wizualną całej gali, aranżując występy uczniów tak, jakby brali udział w teleturniejach. Najwięcej emocji wzbudził finał „Milionerów”, podczas którego dwóch uczniów (wyłonionych w drodze wcześniejszych eliminacji), zmierzyło się z pytaniami.

Klasy młodsze, również wzorując się na popularnych teleturniejach prezentowali swoje uzdolnienia, tańcząc, śpiewając i grając. Jako „Mali Giganci” prezentowali również  swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie i gimnastyczne. Po prezentacjach na sali gimnastycznej wyruszyli w dalszą podróż po programach w klasach. Uczniowie klas I  w ramach programu „Wieliczka Express” zmierzyli się z ciekawymi zadaniami podróżując po szkole i szukając kolejnych wskazówek.  „Mam Talent” odbył się w klasach II. Uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli na artystyczne potyczki kulinarne, tworząc słodkie obrazy. Klasy III jako mali kucharze „MasterChefa” osłodzili sobie  życie w klasach tęczową niespodzianką w formie słodkiego deseru.

Było słodko, zabawnie i rozrywkowo, czyli dokładnie tak, jak powinno się witać wiosnę. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom w pomoc podczas organizacji tegorocznego Talentowiska! Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania