Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Przedstawienie SKO

Przedstawienie SKO

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Warszawa 21.03.2019

SKO to oszczędzanie i talentów rozwijanie to hasło przewodnie szkolnej imprezy zorganizowanej przez SKO pierwszego dnia wiosny

W naszej szkole stało się tradycją, że powitanie wiosny łączymy z przedstawieniem SKO i prezentacją talentów uczniowskich. Tak też było w tym roku. Przedstawienie promujące działalność SKO i szkolne TalentowiSKO przygotowali uczniowie klas IV- VI.  Przedstawienie rozpoczęto wniesieniem hasła głównego i wymianą zdań oraz rymowanek dotyczących SKO , następnie rozpoczął się pokaz zdolności naszych uczniów.Pierwszy wystąpił Michał Łapiak z klasy czwartej, który zafascynował wszystkich niezwykłymi umiejętnościami gimnastycznymi. Następnie wszyscy wysłuchali Mazurka F. Chopina w pięknym wykonaniu uczennicy klasy piątej Julii Sylwestrzuk, która zagrala ten utwór na kayboardzie. Sebastian Tymiński z tej samej klasy zaśpiewał piosenkę w języku angielskim i pięknie zagrał na gitarze. Piosenkę z repertuaru Aniki Dąbrowskiej wykonały w duecie Oliwia Bazylewicz i Martyna Jóźwiak z klasy czwartej. Uczniowie klasy szóstej wystąpili z piosenką Czerwonych Gitar. Ola Sienkiewicz i Amelka Puchaczewska z zerówki pokazały swoje zdolności taneczne, a dzieci z klasy pierwszej i drugiej wykonały piosenki o wiośnie. Ze śpiewem piosenek wystąpili też uczniowie naszych najstarszych klas- wybrali oni utwory z repertuaru Anny Jantar i Marka Grechuty. Tradycyjnie jak w poprzednich latach Kinga Kulesza zaprezentowała umiejętność bardzo szybkiego układania kostek Rubika. Występy uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania