Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Brzeznej
Talent + Praca + Wytrwałość = SUKCES

Talent + Praca + Wytrwałość = SUKCES

Warszawa 06.05.2014

Sukces nie rodzi się z niczego. Można mieć talent, ale go nie rozwijać. Jednym z zadań realizowanych w szkole w ramach konkursu TALENOWISKO było wyłonienie osób, które osiągnęły sukces poprzez pracę i cierpliwe dążenie do celu.

Każda klasa prezentowała znane postacie, które dzięki swoim dokonaniom stały się sławne, które dzięki talentowi i wytrwałości zapisały się na kartach historii i moga być przykładem do naśladowania.  Propozycji było wiele. Ostatecznie zwyciężyli:

1. Tomasz Edison - właściciel ponad tysiąca patentów, jeden z najbardziej znanych przedsiębiorców na świecie. W jego laboratoriach powstały m. in.: żarówka, fonograf, silnik elektryczny, projektor filmowy, kamera filmowa.

2. Andrzej Wajda -  polski reżyser filmowy i teatralny, Kawaler Orderu Orła Bialego, uhonorowany wieloma innymi nagrodami, w tym za całokształt pracy Oskarem w 2000 roku. Najbardziej znane jego filmy to: Popiół i diament, Człowiek z żelaza, , Człowiek z marmuru, Katyń, Wałęsa - człowiek z nadziei, Tatarak, Pan Tadeusz, Zemsta.

3. Justyna Kowalczyk - polska biegaczka narciarska, bliska nam szczególnie, bo z naszych stron, cztery razy zdobyła Puchar Świata. Jedyna zawodniczka, która cztery razy z rzędu zwyciężyła w prestiżowym cyklu Tour de Ski.

Odznaczona wieloma nagrodami, w tym państwowymi:

- Krzyżem  Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski – 2010 r.

-Krzyżem  Kawalerskim  Orderu Odrodzenia Polski – 2009 r.

Justyna wiele razy pokazała, że walczyć trzeba do końca. Często jest to walka z samym sobą. Jednak nie wolno się poddawać.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Wycieczka z SKO w tle

21.03.2023
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi 20 marca wybrali się na wyjątkową wycieczkę. Najpierw w Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni obejrzeli film Clifford. Wielki czerwony pies, następnie odwiedzili zespół pałacowy w Julinie, w którym znajduje się przepiękny Pałacyk Myśliwski Potockich. Nie lada atrakcją okazało się również ognisko i wspólne grillowanie. To był dzień pełen wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Więcej Wycieczka z SKO w tle

Rymowanka o oszczędzaniu

20.03.2023
Opiekun SKO zorganizował konkurs na najciekawszą rymowankę o oszczędzaniu. Do organizatora wpłynęło kilka prac.
Więcej Rymowanka o oszczędzaniu