Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Talent naszych mieszkańców

Talent naszych mieszkańców

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Warszawa 30.10.2014

Wernisaż prac Pani Doroty Osadnik - Praca, talent i pasja :)

Pani Dorota Osadnik to jedna z utalentowanych osób z Lubszy - i choć Szkołę Podstawową skończyła dawno temu, to zapewne talent, który z pasją rozwija zapoczątkował się kiedy była jeszcze mała. 

14. września 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie Muzeum Regionalnego im. J. Lompy w Lubszy.  Jednocześnie w dniu tym odbył się wernisaż wystawy haftu krzyżykowego pani Doroty Osadnik – wydarzenie poruszające nie tylko dla dużego grona zwiedzających, ale też dla autorki obrazów, świętującej w tym roku 85. urodziny. 

Wernisaż wystawy, otwierający niedzielne uroczystości, zgromadził wielu mieszkańców Lubszy chętnych podziwiać piękne i niezwykle pracochłonne dzieła – efekt hobby, które przerodziło się w sztukę. Obrazy, występujące pojedynczo i w cyklach (np. cykl przedstawiający cztery pory roku lub 12-elementowy kalendarz obrazowany kwiatami), powstawały przez wiele lat, doczekały się też kilku wystaw. Organizacją lubszeckiego wernisażu zajęła się Anna Osadnik – profesjonalna graficzka, malarka, rzeźbiarka oraz wykładowczyni sztuki, aktualnie także mieszkanka Lubszy.

Hobby Pani Doroty Osadnik pokazało nam, że warto rozwijać swój talent oraz dzielić się nim z innymi.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Wizyta w Nadleśnictwie Pisz!

26.10.2021
W ramach działań proekologicznych prowadzonych w naszej szkole nasi członkowie SKO udali się 12 października do Nadleśnictwa Pisz.
Więcej Wizyta w Nadleśnictwie Pisz!

Przyjęcie Nowych Członków SKO

26.10.2021
W październiku miesiącu oszczędzania do SKO przystąpiło sporo Nowych członków - wszyscy uczniowie klasy pierwszej oraz klas drugich. Ze starszych klas również mamy kilku nowych uczniów - chętnych oszczędzać swoje pieniążki w SKO.
Więcej Przyjęcie Nowych Członków SKO