Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Talent do pomagania innym

Talent do pomagania innym

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Warszawa 20.04.2014

Kiermasz charytatywny

Witam, witam i o zdrowie pytam! Tak, dawno temu, witała się babcia Weroniki. Dzisiaj ja Was serdecznie witam i spieszę z opowieścią o naszej niezwykłej Niedzieli Palmowej. Jak pamiętacie do południa byliśmy na kiermaszu w Wohyniu. Po południu pojechaliśmy na kiermasz do Radzynia Podlaskiego. Wszystko to dla dzieciaków z Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Muszą Wam przyznać, że nasi rodzice i uczniowie stanęli na wysokości zadania. Pani Renata Mierzwińska, Pani Renata Nast, Pani Elżbieta Jaszczuk, Ania, Emilia, Natalia, Klaudia, Liwia, Weronika, a nawet 2-letnia Nina nie szczędziły swych sił i czasu, by wszystko poszło jak z płatka. Towarzyszył nam również Prezes Radzyńskiego Stowarzyszenia Pan Wiesław Trykacz wraz z synem Jakubem. Mogliśmy również liczyć na wsparcie Pana Jerzego Rębka, Posła na Sejm RP. Dobrym słowem i szerokim gestem przyjęli nas również parafianie ze Św. Trójcy. Choć do domów wrócilismy wieczorem, to był to jeden z najpiekniejszych moich wspólnych dni z SKO i Ósmym Kolorem Tęczy.

Znów byłem dumny z naszej społeczności, która doskonale rozumie słowa:

Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."- Jan Paweł II

 

Zaskórniaczek

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach

20.10.2020
W październiku społeczność naszej szkoły wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu jak co roku przyłączyła się do akcji „Święty Mikołaj z Polakami na Kresach” zorganizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY w Częstochowie.
Więcej Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach