Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Talary, denary, talenty, dzisiejsze waluty i pieniądze przyszłości.

Talary, denary, talenty, dzisiejsze waluty i pieniądze przyszłości.

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Warszawa 02.11.2016

W październiku 2016 r. w klasie III odbyła się lekcja na temat "Talary, denary, talenty, dzisiejsze waluty i pieniądze przyszłości.

Na początku zajęć uczniowie obejrzeli film, z którego dowiedzieli się jak na przestrzeni wieków zmieniały się pieniądze oraz do czego służą. Mogli również zobaczyć jak produkuje się monety i banknoty. Uczniowie poznali także elementy zabezpieczające banknot (elementy nie do podrobienia) oraz dopasowywali waluty do państw europejskich. Atrakcją dla dzieci było wyrzeźbienie w ziemniaku i odbicie w plastelinie własnej monety oraz zaprojektowanie banknotu. Lekcja była bardzo interesująca a dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Wizyta w Nadleśnictwie Pisz!

26.10.2021
W ramach działań proekologicznych prowadzonych w naszej szkole nasi członkowie SKO udali się 12 października do Nadleśnictwa Pisz.
Więcej Wizyta w Nadleśnictwie Pisz!

Przyjęcie Nowych Członków SKO

26.10.2021
W październiku miesiącu oszczędzania do SKO przystąpiło sporo Nowych członków - wszyscy uczniowie klasy pierwszej oraz klas drugich. Ze starszych klas również mamy kilku nowych uczniów - chętnych oszczędzać swoje pieniążki w SKO.
Więcej Przyjęcie Nowych Członków SKO