Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Stanisława Kostki w Trzebosi
Taka choinka tylko u nas

Taka choinka tylko u nas

Warszawa 13.01.2014

Najpierw starannie dopracowana 2-godzinna część artystyczna w wykonaniu wszystkich uczniów, a dopiero potem szalona zabawa i wytworna konsumpcja.

Chlubną tradycją naszej szkoły jest doroczne spotkanie uczniów i ich rodzin, grona pedagogicznego, absolwentów i sympatyków trzeboskiej Dwójki na zabawie choinkowej, podczas której najpierw wszyscy uczniowie (od przedszkolaka po szóstoklasistę) prezentują na spejalnie w tym celu ustawionej scenie swoje talenty aktorskie.

Tak było i w tym roku. Na początku licznie zgomadzoną widownię ciepło powitała Pani dyrektor Anna Ożóg, a potem Rada Samorządu Uczniowskiego, która przejęła konferansjerkę części artystycznej. 

Program był bardzo urozmaicony. Czasem skłaniał do refleksji, ale przede wszystkim wywoływał szczery uśmiech. Pojawiły się akcenty bożonarodzeniowe (jasełka - kl. 0, "Mali kolędnicy"- kl. I, śpiew kolędy - dziewczęta z kl. IV - VI, widowisko "Kolęda z Turoniem" - chłopcy z kl. III - VI); wystąpili laureaci międzypowiatowego etapu konkursu "Literatura i Dzieci. Najbliżsi" w kat. recytacji  (3 chłopcy z kl II, III i V), i w kat. inscenizacji (wszyscy uczniowie kl. IV - VI); a drugo- i trzecioklasiści zaprezentowali interpretacje wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Nie trzeba dodawać, że zewsząd błyskały flesze apratów fotograficznych, w które "uzbrojona" była większość rodziców, bowiem każdy chciał uwiecznić na zdjęciu aktorskie wyczyny swojej pociechy.

W dalszej części imprezy odbyła się tradycyjna zabawa taneczna połączona z pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Wszystko trwało od godz. 14.00 do 20.00!

I ja tam byłam, herbatkę i soczek piłam, a co widziałam, to Wam opowiedziałam ;)

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki