Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie
TAK PISZĄ O NAS...

TAK PISZĄ O NAS...

Warszawa 11.04.2014

Lekcja w Banku - wizyta klasy III a ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie

W dniu 28 marca 2014 roku, uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego, zainteresowani edukacją ekonomiczną gościli w Banku Spółdzielczym w Nałęczowie. Lekcje są częścią programu TalentowiSKO, a w rolę nauczycieli wcielają się sami pracownicy Banku. Celem Programu jest rozwijanie talentów wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości.

Uczniowie podczas wizyty nabyli wiedzę, która pozwoli im odróżniać falsyfikaty od oryginalnych pieniędzy na podstawie elementów zabezpieczających, mieli również możliwość sprawdzić autentyczność banknotów pod ultrafioletem

Ponadto uczniowie poznali historię Banku Spółdzielczego w Nałęczowie, który w bieżącym roku obchodził 111 rocznicę powstania. Niektórzy skorzystali z niepowtarzalnej okazji – zasiedli w fotelu Prezesa.

Wizyta stała się okazją do nagrodzenia wyróżniających się w systematycznym oszczędzaniu uczniów. W imieniu Pana Prezesa wręczone zostały dyplomy uznania oraz upominki reklamowe Banku Spółdzielczego w Nałęczowie. Ponadto wszyscy nasi goście obdarowani zostali słodyczami.

Zainteresowanie dzieci pracą w banku i jego funkcjonowaniem przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Finansowa edukacja najmłodszych to wspaniałe, ale i ambitne zadanie. Warto promować wśród dzieci ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i trafnymi decyzjami finansowymi.

Dziękujemy Pani Zofii Grzywacz – Piotrowskiej, wychowawcy klasy III a, za te niesamowite odwiedziny.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

GAZETKA SKO

14.11.2019
Wraz z powstaniem SKO pod patronatem Banku Spółdzielczego została wykonana również nowa gazetka.
Więcej GAZETKA SKO