Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Tajemniczy ogród

Tajemniczy ogród

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 06.01.2014

Wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. Tajemniczy ogród w reżyserii Tomasza Obary

 

5 listopada 2013 r. uczniowie klas IV i V uczestniczyli w wycieczce do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, gdzie obejrzeli spektakl pt. Tajemniczy ogród w reżyserii Tomasza Obary. Sztuka ta jest sceniczną adaptacją powieści o tym samym tytule autorstwa angielskiej pisarki Frances Hodgson Burnett. Akcja dzieła toczy się w XIX- wiecznej Anglii. Do domu jedynego krewnego, wuja Archibalda Cravena, przybywa osierocona 10-latka, Mary Lennox. Pojawienie się dziewczynki w ponurym domu na wrzosowisku odmienia życie jego mieszkańców. To niezwykła opowieść o przyjaźni, potrzebie miłości i uzdrowicielskiej mocy kontaktu człowieka z naturą.

Wizyta w teatrze stała się doskonałą okazją do rozbudzenia zainteresowań uczniów sztuką sceniczną, przygotowaniem ich do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, a także pogłębienia znajomości wartościowego dzieła literackiego.

Uczniowie byli zachwyceni sztuką przygotowaną z ogromnych rozmachem. Swoje opinie chętnie wygłaszali podczas lekcji języka polskiego oraz w pisemnych recenzjach spektaklu. Wychowankowie podziwiali grę aktorów, kostiumy, efekty dźwiękowe. Nowoczesna scena pozwalała na częste zmiany scenografii. Podczas przedstawienia nikt się nie nudził. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki