Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
”SZUKAJĄC INSPIRACJI” Z PANEM ANTONIM MARIĄ KWIEKIEM

”SZUKAJĄC INSPIRACJI” Z PANEM ANTONIM MARIĄ KWIEKIEM

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 08.06.2016

24 V 2016r. gościliśmy w murach naszej szkoły już po raz kolejny Pana Antoniego Marię Kwieka - wybitnego malarza i poetę oddającego pędzlem i piórem piękno Ziemi Siemiechowskiej, z której się wywodzi i do której chętnie wraca.

W ramach niniejszego spotkania odbyły się warsztaty plastyczne przeprowadzone przez naszego Gościa. Wzięli w nich udział wybrani uczniowie klas: V, VI oraz I, II i III gimnazjum. Malarz zademonstrował, jak maluje, zdradził tajniki swojej pracy, zapoznał ze swoją ulubioną techniką malarską. Warsztaty uświadomiły wszystkim, że malować z powodzeniem może każdy, niezależnie od wieku i umiejętności. Kolejnym punktem spotkania była 3. edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji naszego znakomitego Gościa. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Pan Kwiek przyznał, że bardzo się wzruszył, słuchając tak pięknych interpretacji swoich wierszy. Po konkursie jedna z uczennic przeprowadziła wywiad z p. Antonim, który chętnie opowiadał o sobie i swojej twórczości.

Składamy podziękowanie Panu Antoniemu M. Kwiekowi za miłe spotkanie, niecodzienną lekcję malarstwa, pracę w komisji, udzielenie wywiadu oraz życzymy wiele radości i dalszych  sukcesów artystycznych. Do zobaczenia za rok.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki