Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
„Szukając inspiracji…”

„Szukając inspiracji…”

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 03.04.2016

Kontynuując cykl spotkań z ludźmi z pasją, zaprosiliśmy do naszej szkoły Panią Marzenę Ziębę – pochodzącą z Gromnika zawodniczkę Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego „Start”, która zdobywa kolejne medale wyciskając ciężary.

Pani Marzena opowiedziała nam jak wygląda życie sportowca, ile czasu zajmują przygotowania, jak ciężkie są treningi, jakie uczucia towarzyszą podczas zawodów. Nasz Gość opowiedział o swoich największych sukcesach (Mistrzostwo Europy, srebrny medal w Pucharze Świata w Dubaju, srebrny medal w Pucharze Świata w Kuala Lumpur), ale także o swoich marzeniach związanych z udziałem 
w kolejnych mistrzostwach.  Spotkanie w dużej części poświęcone było życiowej pasji Pani Marzeny – podnoszeniu ciężarów. Równocześnie jednak było wspaniałą lekcją wielu wartości, które powinny towarzyszyć młodym ludziom na każdym etapie ich życia.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania