Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Radłowie
Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Radłowie
Warszawa 18.12.2015

Szlachetna paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Akcja ma charakter ogólnopolski i łączy działania setek tysięcy osób. Ta niezwykła inicjatywa miała w tym roku 15 edycję. Po raz trzeci przyłączyli się do niej nauczyciele i pozostali pracownicy Zespołu Szkół w Radłowie.

Potrzeby rodziny, która została wybrana, były bardzo prozaiczne: podstawowe produkty żywnościowe, środki czystości, pieluchy, odzież, obuwie, przybory szkolne, pościel. Dzięki zaangażowaniu wszystkich udało się przygotować paczkę, składającą się z dziesięciu wypakowanych po brzegi kartonów. Zbiórka pieniędzy, zakupy, przynoszenie gotowych produktów, pakowanie wreszcie transport – każdy mógł w dowolny sposób włączyć się w przygotowanie podarunku. Świadomość, że to wspólnotowe działanie może przynieść komuś w te Święta odrobinę radości, jest najwspanialszym prezentem bożonarodzeniowym dla darczyńców.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Podręczniki dla Afryki

05.12.2021
Wraz z fundacją Dzieci Afryki ruszamy z pierwszą edycją akcji "Podręczniki za grosiki" dedykowanej dwóm szkołą podstawowym: Szkole im. Ryszarda Kalicińskiego w Bundoli oraz Szkole św. Elżbiety w Kiruddu.
Więcej Podręczniki dla Afryki

Zbieramy baterie

05.12.2021
Nasze szkoła rozpoczyna zbiórkę baterii oraz telefonów komórkowych. Zachęcamy uczniów do oddawania zużytych baterii i telefonów. Nie kosztuje nas to wiele wysiłku, a możemy w ten sposób oszczędzić zasoby naturalne i chronić środowisko.
Więcej Zbieramy baterie

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

05.12.2021
W dniach 31.10 – 1.11.2021 nasi uczniowie kwestowali przy kościele św. Andrzeja Boboli w Miliczu, włączając się, jak co roku, w akcję „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.
Więcej Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia