Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Radłowie
Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Radłowie
Warszawa 18.12.2015

Szlachetna paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Akcja ma charakter ogólnopolski i łączy działania setek tysięcy osób. Ta niezwykła inicjatywa miała w tym roku 15 edycję. Po raz trzeci przyłączyli się do niej nauczyciele i pozostali pracownicy Zespołu Szkół w Radłowie.

Potrzeby rodziny, która została wybrana, były bardzo prozaiczne: podstawowe produkty żywnościowe, środki czystości, pieluchy, odzież, obuwie, przybory szkolne, pościel. Dzięki zaangażowaniu wszystkich udało się przygotować paczkę, składającą się z dziesięciu wypakowanych po brzegi kartonów. Zbiórka pieniędzy, zakupy, przynoszenie gotowych produktów, pakowanie wreszcie transport – każdy mógł w dowolny sposób włączyć się w przygotowanie podarunku. Świadomość, że to wspólnotowe działanie może przynieść komuś w te Święta odrobinę radości, jest najwspanialszym prezentem bożonarodzeniowym dla darczyńców.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

DZIEŃ SENIORA

23.01.2022
Z okazji DNIA BABCI I DZIADKA uczniowie naszej szkoły ślą najserdeczniejsze życzenia..........
Więcej DZIEŃ SENIORA

SKOwicze dokarmiają ptaki

20.01.2022
Zima w pełni. Członkowie SKO pamiętają o ptakach. Ustawili przed szkołą karmniki i dbają o to, aby zawsze były w nich ziarenka.
Więcej SKOwicze dokarmiają ptaki