Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Szlachetna Paczka 2013

Szlachetna Paczka 2013

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Warszawa 25.04.2014

„Nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska.” Pod takim hasłem przebiegała tegoroczna akcja charytatywna „Szlachetna Paczka".

W tym roku nasza szkoła po raz drugi zaangażowała się w ogólnopolską akcję organizowaną przez krakowskie Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy- by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

          W ramach „Szlachetnej Paczki” docieramy do rodzin najbardziej potrzebujących, takich które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności docieramy do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych lub samotnych, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona. Przed rozpoczęciem akcji, w szkole odbyło się spotkanie z wolontariuszami „Szlachetnej Paczki", którzy przybliżyli nam ideę stowarzyszenia i szczegółowo przedstawili sytuację rodzin będących w potrzebie.

Po zeszłorocznym sukcesie postanowiliśmy w tym roku obdarować dwie rodziny. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, te rodziny poczują, że nie są samotne w zmaganiu się z ciężką codziennością i mogą liczyć na wsparcie darczyńców o ciepłym i wielkim sercu.

6 grudnia zakończyliśmy zbiórkę prezentów dla wybranych rodzin. Zgromadziliśmy 18 wielkich pudeł w których znalazły się art. spożywcze, środki czystości, odzież, obuwie, kosmetyki, biżuteria.

Specjalnymi upominkami były koc, telefon komórkowy, kurtka zimowa i duża paczka pampersów zakupione dla poszczególnych członków rodziny.

Z pomocą uczniów zwykłe kartony zamienione zostały w pięknie zapakowane prezenty świąteczne, które zostały przewiezione do magazynu do Włoszczowy i Małogoszcza a następnie do rodzin.

 Za okazane serce, poświęcony czas i niesienie nadziei, Szkoła Podstawowa w Węgleszynie otrzymała certyfikat przynależności do drużyny Szlachetnej Paczki. Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że wraz ze Stowarzyszeniem Wiosna możemyi będziemy zmieniać świat na lepsze.

 Kierujemy serdeczne podziękowania dla uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły za wysiłek i serce włożone w zorganizowanie tej akcji.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki