Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
„Szkolna Kasa Oszczędności w każdej klasie niech zagości”.

„Szkolna Kasa Oszczędności w każdej klasie niech zagości”.

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 06.04.2014

Przynależność do SKO wyrabia wśród dzieci nawyk systematycznego oszczędzania oraz właściwego gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi. Uczy wytrwałości w gromadzeniu wkładów oraz celowego ich wydatkowania.

Informacje dotyczące działalności  Szkolnej Kasy Oszczędności są na bieżąco zamieszczane na gazetce ściennej. Na koniec marca zostało dokonane również podsumowanie wyników oszczędzania w ramach całorocznego między klasowego współzawodnictwa. Obecnie na I miejscu jest klasa V, na II – klasa VI,   na III – klasa II. W konkursie „Mistrz Oszczędzania” zaszły istotne zmiany.   Prowadzi Jakub Kwiek z klasy V,  tuż za nim jest Paweł Kwiek z klasy III, a na trzecim miejscu Gabriela Łyszczarz z klasy VI.

W ostatnim miesiącu najsystematyczniej oszczędzali swoje pieniądze w SKO uczniowie: Julia Korzeniowska w klasie I, Andżelika Michalik w klasie II, Paweł Kwiek w klasie III, Mariusz Wójcik w klasie IV, Zuzanna Krzyżak w klasie V i Paulina Jeż w klasie VI.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania