Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
"Szkolna Kasa Oszczędności uczy nas gospodarności, solidarności, zaradności i wytrwałości..."

"Szkolna Kasa Oszczędności uczy nas gospodarności, solidarności, zaradności i wytrwałości..."

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 23.03.2016

22 marca w naszej szkole odbył się apel poświęcony oszczędzaniu. Celem apelu było przedstawienie uczniom idei oszczędzania i gospodarnego zarządzania pieniędzmi .

Uczniowie klasy piątej wraz z opiekunem SKO przygotowali scenariusz apelu. Apel składał się z trzech części. W pierwszej części uczniowie podkreślili jak ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Taką możliwość daje uczniom Szkolna Kasa Oszczędności. Uczniowie przypomnieli, że SKO w naszej szkole istnieje od 1948 roku. Każdego roku uczniowie uczą się oszczędzania, a szkoła bierze udział w konkursie „Oszczędzanie  w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” zdobywając czołowe miejsca w regionie.  W montażu słowno -muzycznym przestrzegali przed nieprzemyślanym wydawaniem pieniędzy na słodycze. Następnie uczniowie  przedstawili inscenizację na podstawie powieści  "Pinokio" dotyczącą oszczędzania oraz inscenizację "Mikołajek poznaje wartość pieniądza".   Występ uczniów spotkał się z pozytywnymi komentarzami i gorącymi brawami.   

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania