Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
„SZKOŁA PAMIĘTA”

„SZKOŁA PAMIĘTA”

Warszawa 05.11.2019

W związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamięta się o zmarłych, społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, której głównym celem jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o lokalnych bohaterach.

      Uczniowie klas VIII wraz z przedstawicielami samorządu uczniowskiego, pod opieką ks. Zbigniewa Kruczyńskiego, odwiedzili borowski cmentarz, aby jak co roku posprzątać  groby osób znanych i  zasłużonych dla naszego regionu. Młodzież pamiętała również o uporządkowaniu bezimiennych i opuszczonych mogił. Na grobie Nieznanego Żołnierza ósmoklasiści  zapalili znicz pamięci o ofiarach tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce na terenie gminy Borowa podczas
II wojny światowej.

       Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły podjęli działania upamiętniające ważne postacie i ważne wydarzenia w lokalnej historii. Pamięć o tych, którzy polegli
w obronie ojczyzny, jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach