Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nagoszewce
Święto Szkoły i podsumowanie VI edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o USA   pt. ,,My favourite American Person”

Święto Szkoły i podsumowanie VI edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o USA pt. ,,My favourite American Person”

Warszawa 04.11.2019

23 października w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość, podczas której gościliśmy Pana Waldemara Brzostka - Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka, Radnego Gminy Ostrów Mazowiecka i sołtysa Nagoszewki pana Jana Kozła, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej pana Andrzeja Brzostka, przewodniczącą Rady Rodziców panią Wiolettę Piórkowską, przewodniczącą Jury Gminnego Konkursu panią Karolinę Rzeżuchowską oraz uczniów - laureatów VI Edycji Gminnego Konkursu Wiedzy o USA ze szkół w Nagoszewie, Starym Lubiejewie, Kalinowie, Jelonkach, Kozikach wraz z opiekunami.

Corocznie obchodzone Święto Szkoły to połączenie tradycji z nowoczesnością, doświadczenia z młodością, bo nasza szkoła to nie jedynie instytucja, ale zawsze  zwarta społeczność stworzona przez pokolenia uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli. Biografia patrona naszej szkoły Papieża Jana Pawła II jest inspiracją, dzięki której wyznajemy i przekazujemy młodym pokoleniom wartości takie jak miłość do bliźniego, uczciwość, poświęcenie i wiarę z ufnością powtarzając im słowa "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali". W oparciu o naukę i wartości wnoszone przez Ojca Świętego Jana Pawła II kształtujemy uczniów naszej szkoły, motywując ich do podejmowania działań zmieniających otaczający nas świat na lepszy. Cała społeczność szkolna jest dumna ze swego patrona, bo to wielki autorytet.

Po krótkim montażu słowno - muzycznym w wykonaniu uczniów naszej szkoły, poświęconym patronowi naszej szkoły, w tym roku pod hasłem "Wstańcie, Chodźmy", przygotowanym przez panią Zofię Krajzę, po raz szósty został podsumowany Gminny Konkurs Wiedzy o USA pod patronatem Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka pana Waldemara Brzostka. Głównym celem konkursu jest rozbudzanie i pogłębianie pasji związanej z językiem angielskim poprzez poznawanie kultury, tradycji i historii Stanów Zjednoczonych oraz kształtowanie postaw tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego innych narodów, wartości, które łączą ludzi na całym świecie.

W tym roku szkolnym uczniowie szkół gminnych w dwóch kategoriach klas IV-VI i VII-VIII mieli za zadanie napisać list w języku angielskim na temat znanej i lubianej osoby narodowości Amerykańskiej. Przewodnicząca Jury pani Karolina Rzeżuchowska dokonała oceny prac, których napłynęło 14. Wszyscy uczestnicy otrzymali  dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Ostrów Mazowiecka, który w dowód wdzięczności otrzymał od Szkolnej Społeczności pamiątkową statuetkę.

Oto i nagrodzeni:

  • Kategoria klasy IV-VI

Wyróżnienie: Natalia Chrzanowska PSP  Jelonki

III miejsce: Bartosz Kołodziejczyk – PSP Stare   Lubiejewo

II miejsce: Aleksandra Kwiatkowska -PSP Kalinowo

I miejsce: Marta Piórkowska – PSP Nagoszewo

  • Kategoria klasy VII-VIII

Wyróżnienie: Julia Szulkowska – PSP Koziki

Wyróżnienie: Anna Kich -PSP Jelonki

III miejsce: Magdalena Badurek – PSP Nagoszewka

II miejsce: Monika Zajączkowska – PSP Stare Lubiejewo

I miejsce: Maria Kimak – PSP Nagoszewo

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach