Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie
ŚwieczkowiSKO

ŚwieczkowiSKO

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie
Warszawa 25.02.2017

Integracyjny biwak harcerski

W dniach 10-11.02. 2017 r. 66 D. H. „Knieje” oraz 3 G. Z. „Tęczowa Gromada” gościła w naszej szkole harcerzy z 55 W. D. H. z Rybna na zuchowo-harcerskim biwaku.

Warto dodać, że nasi harcerze i zuchy to również członkowie SKO.

Piątkowy wieczór miał charakter integracyjny. Po apelu rozpoczynającym biwak zuchy i harcerze mieli okazję do zawiązania nowych koleżeńskich relacji, pogłębienia ducha braterstwa. W trakcie zajęć nie zabrakło gier i zadań integrujących, wspólnych rozmów a także śpiewu przy akompaniamencie gitary.

Głównym punktem piątkowego wieczoru było świeczkowiSKO oraz złożenie Obietnicy Zuchowej przez 4 zuchów.

W sobotę, po porannej gimnastyce, śniadaniu i toalecie porannej zastępy miały  do wykonania ptasie karmniki, przygotowanie plakatów promujących „Bezpieczeństwo w czasie ferii”. Następnie zastępy wyruszyły na grę terenową. Trasa liczyła ok 6 km, podczas której uczestnicy musieli m.in. nanieść na mapę nazwy ulic, znaleźć 1 kg kamień, dowiedzieć się kto był właścicielem pałacu w parku  na obecnej ul. Kruczej, przeprowadzić wśród przechodniów sondaż i wiele innych zadań.

Po przyjściu z trasy na harcerzy i zuchów czekała ciepła herbata i słodkie co nieco.

Później nadszedł czas na porządkowanie. Następnie odbył się apel kończący biwak, na którym zostały podsumowane zadania wykonane podczas trasy.

Opiekę nad harcerzami pełnili instruktorzy phm. Elżbieta Boczkowska, dh. Agnieszka Pytkowska, dh. Barbara Halek, dh. Beata Ciura, dh. Julia Leśniewska i p. Joanna Kantorska.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki