Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie
ŚWIATOWY TYDZIEŃ OSZCZĘDZANIA !

ŚWIATOWY TYDZIEŃ OSZCZĘDZANIA !

Warszawa 08.11.2014

Światowy Tydzień Oszczędzania trwa. Światowy Tydzień Oszczędzania trwa, a my podpowiadamy: zamiast w skarbonce oszczędności lepiej wpłacić do SKO!

Ostatni dzień października jest obchodzony na całym świecie jako Światowy Dzień Oszczędzania. Tego dnia w różnych krajach organizowane są wydarzenia i obchody poświęcone oszczędzaniu. W 2007 r. w Polsce, po kilkudziesięciu latach przerwy, reaktywowane zostały obchody Światowego Dnia Oszczędzania (historia ich w Polsce sięga lat międzywojennych). Z inicjatywy Fundacji Kronenberga rozpoczęto program Tydzień dla Oszczędzania. Jest toogólnopolska, edukacyjna akcja społeczna, której celem jest promowanie idei oszczędzania oraz przekazywanie wiedzy z zakresu racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!