Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli
Światowy Dzień Oszczędzania

Światowy Dzień Oszczędzania

Warszawa 12.11.2013

"Szkolna Kasa Oszczędności wita dziś zebranych gości. Czas upłynie wam ciekawie na konkursach i zabawie"

31 pażdziernika spotkaliśmy się na apelu z okazji Światowego Dnia Oszczędzania.  Został on ustanowiony w 1929 roku przez przedstawicieli największych europejskich banków, po to, by promować ideę oszczędzania. Obchodzony jest na świecie od ponad 80 lat. Nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do tego przedsięwzięcia.
Apel rozpoczęto od przywitania gości: pani dyrektor, prezes BS w Podegrodziu panią Elżbietę Duda oraz przedstawiciela BS panią Władysławę Pawłowską, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły.

Następnie opiekun SKO p. Marzena Klimek rozstrzygnęła konkurs plastyczny pt.: "plakat promujący oszczędzanie". Wszystkie klasy otrzymały dyplom oraz słodycze ufundowane przez BS w Podegrodziu.

W dalszej części programu członkowie SKO przedstawili inscenizację dotyczącą oszczędzania pt. „Trzy Świnki”

Następnie w ramach obchodów Światowego Dnia Oszczędzania prezes BS w Podegrodziu pani Elżbieta Duda wygłosiła prelekcję dotyczącą oszczędzania

Na zakończenie odbył się quiz. Przekonaliśmy się, kto posiada największą wiedzę o oszczędzaniu i pieniądzach. Uczestnicy quizu otrzymali nagrody ufundowane przez BS w Podegrodziu.

 Był to bardzo uroczysty dzień w naszej szkole.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i udział w obchodach Światowego Dnia Oszczędzania.

Opiekun SKO

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki