Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie
Światowy Dzień Oszczędzania

Światowy Dzień Oszczędzania

Warszawa 31.10.2018

31 października

31 października to Światowy Dzień Oszczędzania- Szkolna Kasa Oszczędności oprócz przekonywania o konieczności oszczędzania i informowania o możliwościach lokowania pieniędzy i inwestowania postanowiła zaprezentować zbiór „złotych myśli” ludzi znanych i mniej znanych, inwestorów, biznesmenów, filozofów. Warto je poznać, a jeszcze bardziej warto z nich skorzystać. Nie zrażajmy się złośliwym stwierdzeniem Jonathana Swifta, że nikt nie przyjmuje rad, ale każdy przyjąłby pieniądze i nie mniej kąśliwą uwagą Woltera, że o wiele łatwiej pisać o pieniądzach, niż je zarobić.

Z pozdrowieniami….

SKO

 

Oszczędni nie traktują zakupów jak rozrywki. Nie idą na nie, by poczuć się lepiej. Oszczędzający byli na wielu wyprzedażach, nic nie kupując. Kiedy mają wydać pieniądze, najpierw pytają siebie: czy naprawdę tego potrzebuję? Oszczędni odkładają pieniądze na deszczowe dni i nie panikują, kiedy dach zaczyna przeciekać – Sarah Ban Breathnach.

                                                                                         Z.G.P.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Czy warto mieć osobiste konto bankowe? – nad tym problemem łamała sobie siódma klasa głowę.

12.11.2019
Klasa VII uczestniczyła w warsztatach, które miały uświadomić uczniom, jak różne są kryteria , którymi posługujemy się przy wyborze kont osobistych oraz jakie korzyści czerpiemy z posiadania konta bankowego, a jakie są tego minusy. Oprócz pogadanki na temat różnych produktów bankowych, uczniowie pracując w grupach, metodą burzy mózgów starali się dyskutować nad zaletami i wadami posiadania konta bankowego.
Więcej Czy warto mieć osobiste konto bankowe? – nad tym  problemem  łamała sobie siódma klasa głowę.