Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Ewy Szelburg - Zarembiny w Drzewcach
ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

Warszawa 03.11.2019

obchodzimy 31 października-

w związku z tym uczniowie klas młodszych spotkali się by wspólnie obejrzeć film edukacyjny pt. Moje pierwsze pieniądze "Magiczne pudełko". W filmie  Zuzia i Marcel poznają znaczenie pieniędzy w życiu codziennym. Za pomocą magicznego pudełka przenoszą się w czasie i poznają jak wyglądały pieniądze w dawnych czasach. Dwójka młodych bohaterów dowiaduje się też skąd biorą się pieniądze, którymi dysponują ich rodzice, jak należy planować wydatki i po co tworzyć budżet domowy oraz czy warto systematycznie oszczędzać. Poznają zależność między zarobkami, a pracą wykonywaną przez dorosłych. Z uwagą obejrzeliśmy film, by potem móc wziąć udział w quizie i odpowiadać na pytania zadawane przez opiekuna SKO. Każda poprawna odpowiedź nagradzana była drobnymi gadżetami z logo Banku Spółdzielczego  w Nałęczowie. Była to dla nas ważna lekcja z zakresu edukacji ekonomicznej

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach