Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
Warszawa 03.06.2014

APEL

        Głównym celem "Światowego Dnia bez Tytoniu" jest przyczynienie się do ochrony obecnych i przyszłych pokoleń, nie tylko przed niszczącymi skutkami zdrowotnymi spowodowanymi paleniem tytoniu, ale też konsekwencjami społecznymi, środowiskowymi i ekonomicznymi używania tytoniu oraz narażenia na dym tytoniowy. Z powodu palenia tytoniu rocznie umiera prawie 6 milionów ludzi. Z czego ponad 600 000 to osoby niepalące, które umierają z powodu tzw. biernego palenia. 

Co roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) koncentruje się na innym aspekcie walki z paleniem tytoniu. Tegoroczne hasło obchodów „Światowego Dnia bez Tytoniu” to: „podnoszenie podatku akcyzowego na wyroby tytoniowe”. Te i inne wiadomości oraz ciekawostki na temat zagrożeń płynących z czynnego i biernego palenia tytoniu przygotowali i przedstawili uczniowie na apelu szkolnym. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „

13.10.2019
Regulamin konkursu na pracę pisemną Cele konkursu: Popularyzowanie wśród uczniów idei oszczędzania Kształtowanie wyobraźni uczniów Warunki uczestnictwa: Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-VIII Tematyka pracy: „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „ Konkurs będzie oceniany w kategoriach wiekowych Klasy I-III Klasy IV-VIII Praca pisemna
Więcej Konkurs na pracę pisemną „Ziarnko do ziarnka, czyli mój sposób na oszczędzanie”- zdradź nam swoją tajemnicę … „