Powrót do BlogowiSKO Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Studio Ogrodów Kalinowski Centrum ogrodnicze odwiedzamy

Studio Ogrodów Kalinowski Centrum ogrodnicze odwiedzamy

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Warszawa 19.11.2014

o pracy architekta ogrodów wiedzę zdobywamy!!!

19 listopada braliśmy udział w projekcie pt. „Otwarta firma”. W ramach jego realizacji udaliśmy się do Studia Ogrodów Kalinowski Centrum ogrodniczego w Sieroniowicach. Właścicielem firmy jest pan Tomasz Kalinowski. Każdy uczestnik projektu miał okazję zobaczyć, jak należy ochronić i zabezpieczyć rośliny przed skutkami zimy. Przenosiliśmy doniczki z roślinami w jedno miejsce (odpowiednio przygotowane), pomagaliśmy je spisać. Dowiedzieliśmy się również, dlaczego należy wszystkie roślinki podpisać i jak to trzeba zrobić. Po zajęciach w centrum ogrodniczym udaliśmy się do szkoły, gdzie Pan Tomasz przygotował dla nas prezentację o zawodzie architekta ogrodów. Już wiemy, jak dużą wiedzą musi się wykazać każdy projektant w swojej pracy, ile rzeczy musi uwzględnić projektując ogrody. Pod okiem naszego gościa wyszukiwaliśmy odpowiednie rośliny do naszego szkolnego ogródka zgodnie ze wskazówkami. Projektowaliśmy również rabaty na bazie koła. Prace wyszły fantastycznie. Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy naszemu ekspertowi i wręczyliśmy certyfikat udziału w projekcie „Otwarta firma”.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

OSZCZĘDZAMY I WYGRYWAMY

17.10.2019
W roku szkolnym 2018/19 udało się nam powtórzyć sukces z roku ubiegłego i zajęliśmy ponownie 1 miejsce w regionie dolnośląskim w konkursie „Talenty dodajemy”.
Więcej OSZCZĘDZAMY I WYGRYWAMY

Podziękowanie

17.10.2019
Uczniowie naszej szkoły chętnie pomagają. Wspólnota " Wiara i Światło" z Ostródy podziękowała nam za pomoc udzieloną jej członkom i wolontariuszom.
Więcej Podziękowanie