Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
„ŚRODKI STYLISTYCZNE W LITERATURZE”

„ŚRODKI STYLISTYCZNE W LITERATURZE”

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 02.03.2014

28 II zawitali do nas aktorzy Agencji Artystycznej Pro Art Krak z Krakowa i zaprezentowali, ambitnej i chętnie chłonącej wiedzę części uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, przedstawienie pt. „Środki stylistyczne w literaturze”.

Głównymi pomysłodawcami i wykonawcami przedsięwzięcia byli panowie Wojciech Habela i Jacek Lecznar. W bardzo ciekawy, przystępny i zabawny sposób, wykorzystując gest, mimikę, rekwizyty i muzykę oraz wybranych uczniów z naszej szkoły, przedstawili wiadomości na temat różnorodnych środków stylistycznych, m.in.: epitetu, metafory, apostrofy, anafory, epifory, uosobienia, animizacji… Każdy środek stylistyczny został przedstawiony oraz wytłumaczony na przykładach wybranych dzieł literatury polskiej.

Do niniejszego przedstawienia zostali zaangażowani uczniowie.  Swoje role odegrali wyśmienicie, za co zostali nagrodzeni brawami. Widowni zdecydowanie najbardziej podobał się Kacper.  To artystyczne przedsięwzięcie, łącząc przyjemne z pożytecznym, okazało się dla uczniów naszej szkoły świetną „żywą” lekcją, która pozwoliła w niebanalny sposób powtórzyć oraz zweryfikować zdobytą już wcześniej wiedzę. Miejmy nadzieję, że od dziś w wypracowaniach pojawiać się będzie wiele ciekawych metafor, epitetów, animizacji i innych środków czyniących nasze wypowiedzi piękniejszymi.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki