Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
„Sprawni inaczej są wśród nas”

„Sprawni inaczej są wśród nas”

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 07.02.2014

30 stycznia w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na gazetkę klasową nt „Sprawni inaczej są wśród nas”. Konkurs był dedykowany dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Celem konkursu było wzbudzenie w dzieciach postawy tolerancji i akceptacji w stosunku do ludzi chorych i niepełnosprawnych.

 W trakcie gromadzenia materiałów do gazetek członkowie SKO dowiedzieli się, czym jest niepełnosprawność, jakie są rodzaje niepełnosprawności oraz w jaki sposób mogą pomóc, jeżeli zaszłaby taka potrzeba, osobie starszej, chorej czy niepełnosprawnej. Ponadto wychowankowie poznali sylwetki znakomitych niepełnosprawnych artystów, ludzi nauki, sportowców. Konkurs stał się także okazją do dyskusji z dziećmi na temat niepełnosprawności. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie chętnie zabierali głos w rozmowie na zaproponowane tematy: Niepełnosprawność – ciekawi, szokuje czy wzbudza litość oraz Czy ludzie niepełnosprawni mają szanse na normalne życie we współczesnym świecie?

Podczas pracy nad przygotowaniem gazetek, uczniowie poszczególnych klas kształtowali w sobie umiejętności współpracy w grupie, empatii, asertywności, które jak wiadomo nie są cechami wrodzonymi, lecz wynikami uczenia się i treningu. Efekty pracy dzieci oceniła komisja konkursowa. Wszystkie gazetki spełniły określone wymagania, okazały się znakomite, zarówno pod względem merytorycznym, jak i artystyczny. Miejsce pierwsze przyznano uczniom klasy IV. Wszystkim uczniom dziękujemy za ogromne zaangażowanie. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki