Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
Warszawa 12.12.2016

WITAMY W SZKOLE

        Wizyta ta łączyła się z prowadzoną w naszej szkole akcją profilaktyczną „Fluoryzacja zębów”. To pani Ewa w naszej szkole odwiedza systematycznie dzieci i uczy jak prawidłowo czyścić zęby, aby ochronić je przed próchnicą. Podczas spotkania pielęgniarka przypominała dzieciom o podstawowych zasadach dbania o czystość i higienę całego ciała, szczególnie o konieczności mycia rąk oraz zębów. Dzieci uświadomiły sobie, że należy dbać o estetyczny wygląd, i że częste mycie rąk i zębów pomaga w utrzymaniu zdrowia. Taka współpraca z lokalną służbą zdrowia pomaga nam nauczycielom w realizacji programu profilaktyki w szkole. Pani Ewie bardzo dziękujemy za spotkanie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach