Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nagoszewce
Spotkanie z panią Dietetyk

Spotkanie z panią Dietetyk

Warszawa 04.11.2019

Wszyscy dobrze wiemy jak ważne jest zdrowe odżywianie i włąściwe nawyki żywieniowe, dlatego też w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie Pani dietetyk z dziećmi.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani dietetyk tłumaczyła dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Wyjaśniła również dzieciom w oparciu o ilustracje, że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Uczniowie zapoznali się ze średnią zjadanego cukru przez przeciętnego człowieka w ciągu roku, odczytywali i analizowali etykiety różnych artykułów spożywczych. Poznali również ciekawostki na temat zawodu dietetyka oraz drogę edukacji w celu jego zdobycia. W czasie spotkania dzieci chętnie zadawały pytania.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach