Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Radłowie
Spotkanie z panem Tadeuszem Kowalem

Spotkanie z panem Tadeuszem Kowalem

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Radłowie
Warszawa 23.04.2016

Spotkanie z lokalnym twórcą w radłowskim przedszkolu Wizyta pana Tadeusza Kowala na długo zapadnie w pamięci dzieci z grupy III, IV i V radłowskiego Przedszkola. Ten artysta rzeźbiarz, jest autorem monumentalnej postaci „rycerza Radło” umieszczonej na przedszkolnym placu zabaw;wszystkie, zatem, dzieci znały przynajmniej jedną jego pracę.

W dniu 14 kwietnia mogły ich zobaczyć wiele, pan Tadeusz przyniósł do Przedszkola szereg swoich prac, zarówno rzeźb jak i obrazów i to w różnej fazie tworzenia. Dzieci mogły zobaczyć jak powstaje rzeźba, jakich narzędzi używa twórca, a nawet zobaczyć, jakie wióry pozostawiają różnego rodzaju dłuta. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały także opowieści o drodze twórczej, jaką przebył zaproszony gość, o tym,co go motywowało i inspirowało do rozwijania swoich licznych talentów. Nieco więcej uwagi poświecił artysta płaskorzeźbie zatytułowanej „Chwała Karoliny”, nad którą właśnie pracuje, wyjaśniając przedszkolakom znaczenie poszczególnych scen z życia Błogosławionej. Duże wrażenie na słuchających wywarła pieśń o Karolinie pt. Lament, którą wykonał acappella. Pan Kowal emerytowany nauczyciel plastyki i muzyki, nawiązał bardzo dobry kontakt z dziećmi, prowadził z nimi dialog, cierpliwie odpowiadał na pytania. Na zakończenie wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami bardzo serdecznie podziękowały panu Tadeuszowi, za miłe i bardzo interesujące spotkanie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

DZIEŃ SENIORA

23.01.2022
Z okazji DNIA BABCI I DZIADKA uczniowie naszej szkoły ślą najserdeczniejsze życzenia..........
Więcej DZIEŃ SENIORA

SKOwicze dokarmiają ptaki

20.01.2022
Zima w pełni. Członkowie SKO pamiętają o ptakach. Ustawili przed szkołą karmniki i dbają o to, aby zawsze były w nich ziarenka.
Więcej SKOwicze dokarmiają ptaki