Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Radłowie
Spotkanie z panem Tadeuszem Kowalem

Spotkanie z panem Tadeuszem Kowalem

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Radłowie
Warszawa 23.04.2016

Spotkanie z lokalnym twórcą w radłowskim przedszkolu Wizyta pana Tadeusza Kowala na długo zapadnie w pamięci dzieci z grupy III, IV i V radłowskiego Przedszkola. Ten artysta rzeźbiarz, jest autorem monumentalnej postaci „rycerza Radło” umieszczonej na przedszkolnym placu zabaw;wszystkie, zatem, dzieci znały przynajmniej jedną jego pracę.

W dniu 14 kwietnia mogły ich zobaczyć wiele, pan Tadeusz przyniósł do Przedszkola szereg swoich prac, zarówno rzeźb jak i obrazów i to w różnej fazie tworzenia. Dzieci mogły zobaczyć jak powstaje rzeźba, jakich narzędzi używa twórca, a nawet zobaczyć, jakie wióry pozostawiają różnego rodzaju dłuta. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały także opowieści o drodze twórczej, jaką przebył zaproszony gość, o tym,co go motywowało i inspirowało do rozwijania swoich licznych talentów. Nieco więcej uwagi poświecił artysta płaskorzeźbie zatytułowanej „Chwała Karoliny”, nad którą właśnie pracuje, wyjaśniając przedszkolakom znaczenie poszczególnych scen z życia Błogosławionej. Duże wrażenie na słuchających wywarła pieśń o Karolinie pt. Lament, którą wykonał acappella. Pan Kowal emerytowany nauczyciel plastyki i muzyki, nawiązał bardzo dobry kontakt z dziećmi, prowadził z nimi dialog, cierpliwie odpowiadał na pytania. Na zakończenie wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami bardzo serdecznie podziękowały panu Tadeuszowi, za miłe i bardzo interesujące spotkanie.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Podręczniki dla Afryki

05.12.2021
Wraz z fundacją Dzieci Afryki ruszamy z pierwszą edycją akcji "Podręczniki za grosiki" dedykowanej dwóm szkołą podstawowym: Szkole im. Ryszarda Kalicińskiego w Bundoli oraz Szkole św. Elżbiety w Kiruddu.
Więcej Podręczniki dla Afryki

Zbieramy baterie

05.12.2021
Nasze szkoła rozpoczyna zbiórkę baterii oraz telefonów komórkowych. Zachęcamy uczniów do oddawania zużytych baterii i telefonów. Nie kosztuje nas to wiele wysiłku, a możemy w ten sposób oszczędzić zasoby naturalne i chronić środowisko.
Więcej Zbieramy baterie

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

05.12.2021
W dniach 31.10 – 1.11.2021 nasi uczniowie kwestowali przy kościele św. Andrzeja Boboli w Miliczu, włączając się, jak co roku, w akcję „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.
Więcej Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia