Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach
Spotkanie uczniów z pisarką

Spotkanie uczniów z pisarką

Warszawa 25.10.2015

Nasi uczniowie chętnie uczestniczą w spotkaniach autorskich. Dzięki takim spotkaniom mają okazję poznać wspaniałych ludzi, dowiedzieć się o nowych ciekawych rzeczy oraz rozwijać swoje zainteresowania i zaspokajać ciekawość świata.

    29.09.2015r. uczniowie z klas szóstych i piątych zostali zaproszeni na spotkanie ze współczesną pisarką Joanną Fabicką do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia w Wiechlicach.

Joanna Fabicka to pisarka i felietonistka z wykształceniem filmoznawcy oraz doświadczeniem montażystki. Pracując w łódzkiej Filmówce, montowała m.in. nominowaną do Oscara „Męską sprawę” w reżyserii Sławomira Fabickiego. Debiutowała w 1993 roku tomikiem poezji „Bardziej cierpki smak”. Jest autorką bestsellerowego cyklu książek o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa Gąbczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie.

Pisarka w niezwykły, humorystyczny i przystępny sposób przedstawiła głównego bohatera swoich książek – Rudolfa. Przeczytała najzabawniejsze   fragmenty swojego dzieła,  wprowadzając tym samym wesołą  atmosferę. Podczas spotkania autorka wyznała, że  celowo stworzyła  postać fajtłapy Rudolfa, który ma  bardziej nieciekawe życie niż jej . Jak się później okazało, pomysł  bardzo spodobał się  czytelnikom; zaczęli domagać się dalszego ciągu, czego rezultatem są kolejne części cyklu przygód nastoletniego chłopca.
            Pani Joanna opowiadała również o swoim ciekawym życiu zawodowym, a jedna z tych historii dotyczyła pobytu w Hollywood, gdzie przybyła wraz z mężem, aby wziąć udział w gali oscarowej.
Spotkanie z Joanną Fabicką było dla uczniów wspaniałym przeżyciem. Na zakończenie tego sympatycznego spotkania zrobiono zdjęcia,  wręczono autorce kwiaty oraz podziękowano za przemiłą wizytę.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki