Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Radłowie
''Śpiąca królewna"

''Śpiąca królewna"

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Radłowie
Warszawa 14.01.2016

Prezentem dla babci i dziadków była piękna inscenizacja bajki braci Grimm „ Śpiąca Królewna”. Oczom licznie zgromadzonych gości, ukazali się król i królowa, wróżki i dworzanie, w pięknych, przygotowanych na tę okazję strojach.

Wszystko w uroczej scenerii zamku, wykonanego z tektury i płótna. Wśród rekwizytów był prawdziwy kołowrotek z wrzecionem, które ukuło królewnę. Wyuczone role, dzieci odegrały z iście aktorskim talentem, były też piosenki wykonane w popisach solowych oraz partie zaśpiewane chórem. Po zakończonym spektaklu każda wnuczka i każdy wnuczek złożył swojej babci i dziadkowi wierszowane życzenia z okazji ich Święta. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dla zaproszonych gości. Na zakończenie dzieci zatańczyły ze swoimi babciami i dziadkami Polkę. Nie zabrakło wzruszeń i na pewno dzień 11 stycznia na długo zapadnie w pamięci babć i dziadków oraz ich wnucząt z radłowskiego przedszkola.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Podręczniki dla Afryki

05.12.2021
Wraz z fundacją Dzieci Afryki ruszamy z pierwszą edycją akcji "Podręczniki za grosiki" dedykowanej dwóm szkołą podstawowym: Szkole im. Ryszarda Kalicińskiego w Bundoli oraz Szkole św. Elżbiety w Kiruddu.
Więcej Podręczniki dla Afryki

Zbieramy baterie

05.12.2021
Nasze szkoła rozpoczyna zbiórkę baterii oraz telefonów komórkowych. Zachęcamy uczniów do oddawania zużytych baterii i telefonów. Nie kosztuje nas to wiele wysiłku, a możemy w ten sposób oszczędzić zasoby naturalne i chronić środowisko.
Więcej Zbieramy baterie

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

05.12.2021
W dniach 31.10 – 1.11.2021 nasi uczniowie kwestowali przy kościele św. Andrzeja Boboli w Miliczu, włączając się, jak co roku, w akcję „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.
Więcej Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia