Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Wąsewie
SONDAŻ

SONDAŻ

Warszawa 09.01.2015

Opiekun SKO przeprowadził sondaż na temat oszczędzania pieniędzy

W sondażu na temat oszczędzania pieniędzy wzięło udział 12  uczniów klas IV – VI. Pierwsze pytanie dotyczyło częstotliwości otrzymywania przez uczniów kieszonkowego. Połowa ankietowanych przyznała, że otrzymuje pieniądze raz w tygodniu, 33% otrzymuje raz w miesiącu, 17% uczniów dostaje pieniądze ilekroć o to poproszą rodziców. Na pytanie jaką sumę dostają, uczniowie odpowiedzieli, że różnie od 5 do 10 zł. Osobami, które zazwyczaj obdarowują ich pieniędzmi są  rodzice lub dziadkowie. 58% uczniów odkłada otrzymane pieniądze, ponieważ chcą w ten sposób zaoszczędzić na wymarzoną rzecz, np. na grę, nowego tableta, wyjazd w ulubione miejsce lub modne ubrania. Połowa ankietowanych przechowuje pieniądze w skarbonce, niektórzy w portfelach lub na książeczce SKO. Na pytanie, czy ich rodzice oszczędzają część uczniów przyznała, że tak. Dorośli przechowują swoje pieniądze w tylko im wiadomych miejscach w domu lub wpłacają do banku. Większość ankietowanych nie umiała powiedzieć, na co ich rodzice odkładają pieniądze, część uczniów udzieliło odpowiedzi, że dorośli zbierają na nowe meble, ubrania dla dzieci lub wyjazd na uzdrowisko.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach