Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Świlczy
SMACZNIE -  ZDROWO -  KOLOROWO!

SMACZNIE - ZDROWO - KOLOROWO!

Warszawa 04.12.2017

Szkolny Dzień Promocji Zdrowia

 Szkolny dzień promocji zdrowej żywności w ramach Ogólnopolskiego Programu „Trzymaj formę” zajmuje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń szkolnych  w Zespole Szkół w Świlczy. W tym roku był przygotowany pod hasłem SMACZNIE - ZDROWO - KOLOROWO! Program "Trzymaj Formę" pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową
i programy nauczania szkoły. Projekt służy promocji aktywności fizycznej, uczy prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci
i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie
i zasady wolnego wyboru. Taka konstrukcja programu, daje dużą swobodę wyboru sposobu
jego realizacji, umożliwia uczniom poszukiwanie i realizowanie własnych pomysłów prozdrowotnych i ma niewątpliwy wpływ na jego skuteczność. Zróżnicowana dieta pozwala zachować zdrowie, dobre samopoczucie i świetną kondycję. Prawidłowe żywienie może zapobiec wielu kłopotliwym problemom zdrowotnym, takim jak nadwaga lub otyłość, kruche kości czy cukrzyca, lecz także dolegliwościom jak brak koncentracji i trudności w nauce. Zbilansowana dieta dla dziecka to również dawanie mu szansy na pełne wykorzystanie potencjału umysłowego.


W tym dniu uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz goście mogli skosztować świeżych warzyw, owoców, soków, jogurtów oraz serków o niskiej zawartości tłuszczu. Uczniowie uczyli się komponować zdrowe i urozmaicone kolorystycznie posiłki pogłębiali wiedzę na temat zdrowej diety. Odbyło się również spotkanie z panią Justyną Stręk przedstawicielkom firmy Rolmlek, która wyjaśniła uczniom  jak ważne jest spożywanie świeżych produktów nabiałowych, owoców i warzyw, gdyż wszystkie nabyte dobre nawyki
i przyzwyczajenia żywieniowe mają wpływ na nasze dorosłe życie. Było to małe ABC
na temat zdrowego odżywiania.


Stoły z produktami wyglądały wykwintnie i estetycznie, a degustacja wyzwoliła u uczniów wielki entuzjazm. Bardzo cieszy nas fakt, że uczniowie i rodzice już od kilku lat aktywnie uczestniczą w organizacji Dnia Promocji Zdrowia oraz to, że udało się zaszczepić w nich nawyki zdrowego stylu żywienia.

Dzieci poznały zasady żywieniowe, co jeść żeby być zdrowym, mieć ładny uśmiech i w jakich ilościach. Na podsumowanie programu wszystkie dzieci otrzymały pyszne i zdrowe jogurty.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania