Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nagoszewce
Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie klasy pierwszej

Warszawa 04.11.2019

Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem w życiu zarówno dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość - ślubowanie pierwszoklasistów.

Uroczyste ślubowanie w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Nagoszewce odbyło się dnia 29 października 2019 r. Na wstępie Pani Dyrektor powitała wszystkich obecnych na uroczystości. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem występu pierwszoklasistów.

Następnie odbyła się bardzo ważna część uroczystości. Wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie przed szkolnym sztandarem oraz zostali pasowani na uczniów. Wielka powaga i przejęcie widniały na twarzach dzieci słysząc słowa: „Pasuję Cię na  ucznia Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Nagoszewce”.

Dzień 29.10.2019 r., w którym stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły na długo pozostanie w ich pamięci. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy, medale pasowania na ucznia, rogi obfitości oraz podarunki z Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej. Następnie odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców uczniów klasy pierwszej.

Rodzicom gratulujemy tak  wspaniałych pociech,  a Pierwszakom  życzymy  wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach