Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
ŚLUBOWANIA NADSZEDŁ CZAS...

ŚLUBOWANIA NADSZEDŁ CZAS...

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Wielkiej
Warszawa 20.11.2014

ROK SZKOLNY 2014/2015

  ,,Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczył się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę.  Będę się starał być dobrym kolegą, swym zachowaniem  i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom."

     19 listopada był bardzo ważnym dniem dla wszystkich pierwszoklasistów uczących się w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej. Tego dnia miało miejsce tradycyjne w naszej szkole Ślubowanie.  Na uroczystości obecni byli rodzice, dziadkowie, krewni, zaproszeni goście, nauczyciele i cała społeczność szkolna.

Na początku został uroczyście wprowadzony poczet flagowy. Wszystkich zgromadzonych powitał Dyrektor szkoły. Następnie uczniowie klasy pierwszej z przejęciem wypowiedzieli tekst ślubowania, po czym pan Dyrektor dotknięciem potężnego ołówka w ramię każdego pierwszoklasisty, uroczyście pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej. Następnie rozpoczęła się część  artystyczna, w trakcie której najmłodsi uczniowie  udowodnili „dobrej” i „złej wróżce”, że posiadają już wszystkie umiejętności, które są niezbędne każdemu pierwszoklasiście, aby być dobrym uczniem. Dzieci pięknie śpiewały piosenki,  mówiły wierszyki, odgadywały zagadki. Nie zabrakło też treści dotyczących oszczędzania. Uczniowie otrzymali upominki od Samorządu Uczniowskiego i Banku Spółdzielczego w Czyżewie.

 Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą ten dzień pamiętać i miło wspominać. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

GAZETKA SKO

14.11.2019
Wraz z powstaniem SKO pod patronatem Banku Spółdzielczego została wykonana również nowa gazetka.
Więcej GAZETKA SKO