Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie
„SKO-wo   - Matematyczny Czar Par”

„SKO-wo - Matematyczny Czar Par”

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie
Warszawa 19.10.2017

W myśl hasła „co dwie głowy, to nie jedna” 18 października 2017 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole SKO- wo – Matematyczny Czar Par. Celem konkursu przekazanie uczniom faktu, że oszczędzanie oraz bankowość mają wiele wspólnego z matematyką. Ponadto, że ten nielubiany przez uczniów przedmiot, często spędzający im sen z powiek może stać się źródłem wspaniałej zabawy, jeśli przeniesiemy go na grunt znanych i lubianych przez wszystkich gier i zabaw.

W konkursie tym uczniowie brali udział parami, co kształci umiejętność współpracy, rozwija poczucie współodpowiedzialności, a także ukazuje konieczność doboru odpowiedniej strategii. W tegorocznym turnieju dwuosobowe drużyny  miały do pokonania sześć konkurencji, które sprawdzały umiejętność logicznego myślenia, zastosowania wiedzy w praktyce oraz efektywną współpracę dwóch uczniów tworzących parę. Znalazły się wśród nich: SKO-wa krzyżówka, łamigłówka liczbowa, domino matematyczne, układanie tangramów, zadanie z procentami oraz SKO- we zadania z monetami.

Najlepszymi „ skowo –matematyczną parą” okazały się uczennice klasy Vi Julia Chrostek i Gabriela Woźniak.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

MOJA ULUBIONA LICZBA

19.04.2024
Matematyczny konkurs plastyczny: Adresaci konkursu - uczniowie SOSW Miłakowo Czas trwania - 26.02.24 - 07.03.24 Wyniki zostaną ogłoszone w DNIU MATEMATYKI - 12.03.24r
Więcej MOJA ULUBIONA LICZBA

Owady z rolek.

18.04.2024
Lata osa koło nosa, na nos patrzy się z ukosa. a my z rolek osę i inne owady zrobimy, bo się ich nie boimy.
Więcej Owady z rolek.

Złoto za złoto Mamy I miejsce

17.04.2024
W Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi zakończył się Szkolny Konkurs SKO "Grosz do grosza". Niezmiernie miło nam jest poinformować, że najwięcej monet zgromadziła klasa VI. W przeliczeniu na jednego ucznia SKO-wicze zebrali 266 monet.
Więcej Złoto za złoto  Mamy I miejsce