Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Wieleninie
SKO-wicze zarabiają i poszerzają wiadomości o oszczędzaniu

SKO-wicze zarabiają i poszerzają wiadomości o oszczędzaniu

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Wieleninie
Warszawa 26.12.2018

Kiermasz Bożonarodzeniowy

W Szkole Podstawowej w Wieleninie w dniach od 13 grudnia do 21 grudnia 2018 r. odbył się Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Został on zorganizowany z inicjatywy Szkolnej Kasy Oszczędności przez opiekunki SKO: p. Danielę Kwiatosińską, p. Magdalenę Andrysiewicz oraz p. Alicję Gapsę, a jego celem była integracja naszej społeczności lokalnej i szkolnej, prezentacja dzieł uczniów, nauczycieli, rodziców, babć i innych osób związanych z placówką, a także zebranie środków finansowych na potrzeby Szkoły. W tym roku jest to zakup nowych szafek ubraniowych dla uczniów. Część naszego celu została zrealizowana za fundusze wygrane w konkursach przez samych członków SKO oraz z dofinansowania BS w Poddębicach. Kolejna część szafek będzie planowo zrealizowana, jak wcześniej zostało wspomniane, z funduszy zarobionych podczas kiermaszu, natomiast BS w Poddębicach już teraz podarował nam część potrzebnych pieniędzy za co Panu Prezesowi Banku Maciejowi Obrębskiemu i Pracownikom placówki składamy serdeczne podziękowania. Na przedmioty sprzedaży kiermaszu składały się ręcznie robione, przepiękne aniołki, gwiazdki, bombki, bałwanki, serduszka wykonane na szydełku, drzewka z szyszek. Pięknie prezentowały się kolorowe wianuszki i stroiki oraz pozostałe ozdoby choinkowe, które z racji ilości i różnorodności nie sposób było zapamiętać. Kupujący zachwycali się oryginalnością, starannością i estetyką wykonania ozdób, a także różnorodnością technik, które były zastosowane przy ich tworzeniu. C.D.Choinkowe ozdoby.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach