Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie
SKO-wicze w akcji Sprzątania świata

SKO-wicze w akcji Sprzątania świata

Warszawa 02.10.2016

23. Kampania „Sprzątanie świata – Polska”

Uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, rodzice, dziadkowie, a nawet pradziadkowie wzięli udział w akcji Sprzątania Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

W piękne, słoneczne, wrześniowe dni wyruszyliśmy na porządkowanie terenu wokół szkoły, ulicy Słonecznej, Harcerskiej oraz „Lasu Zakładowego”, selektywnie sortując śmieci do specjalnie przygotowanych worków. W ciągu przeznaczonego czasu dosłownie „przeczesano” okoliczne zarośla i pobocza dróg, gromadząc pokaźną górę śmieci.

Na zakończenie imprezy udaliśmy się wszyscy na piknik na „polanę harcerską”, gdzie czekał na nas poczęstunek przy ognisku.

Akcja ta przyniosła wiele wymiernych korzyści dla miasta i jego mieszkańców, ale także i dla  uczniów, którzy poczuli wielką satysfakcję z wykonanego zadania.

 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

                                                                                                       Kitka Oszczędzaczka

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Czy warto mieć osobiste konto bankowe? – nad tym problemem łamała sobie siódma klasa głowę.

12.11.2019
Klasa VII uczestniczyła w warsztatach, które miały uświadomić uczniom, jak różne są kryteria , którymi posługujemy się przy wyborze kont osobistych oraz jakie korzyści czerpiemy z posiadania konta bankowego, a jakie są tego minusy. Oprócz pogadanki na temat różnych produktów bankowych, uczniowie pracując w grupach, metodą burzy mózgów starali się dyskutować nad zaletami i wadami posiadania konta bankowego.
Więcej Czy warto mieć osobiste konto bankowe? – nad tym  problemem  łamała sobie siódma klasa głowę.

Wymień się - akcja ekologiczna

11.11.2019
W dniach 21-25.10.2019r. w naszej szkole odbyła się akcja Wymień się. Miała ona na celu danie drugiego życia niepotrzebnym przedmiotom.
Więcej Wymień się - akcja ekologiczna