Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
SKO-wicze odnoszą sukcesy

SKO-wicze odnoszą sukcesy

Warszawa 27.11.2016

I MIEJSCE W AKCJI „ GORĄCZKA ZŁOTA ” 2016 r.

W  Samorządowej Szkole Podstawowej w Lubczy od wielu lat pani Małgorzata Skowron-Gałczyńska organizuje wiele akcji charytatywnych, których celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.

    W roku szkolnym 2015 / 2016 uczniowie naszej szkoły będący członkami Szkolnej Kasy Oszczędności i nie tylko, jak również przedszkolaki przystąpili do akcji pod hasłem: „ GORĄCZKA  ZŁOTA”.

    Głównym organizatorem akcji w Polsce był Polski Czerwony Krzyż,  z którym podjęliśmy współpracę przystępując do akcji, polegającej na zbiórce monet o wartości 1 gr, 2 gr, 5 gr. Akcja prowadzona w naszej szkole cieszyła się sporym zainteresowaniem. Każdy gromadził przysłowiowe grosiki, które przynosił do opiekunki SKO.

    Ogólnie zgromadziliśmy prawie 1000.00 zł ( tysiąc złotych ). Kwota ta pozwoliła nam zdobyć I miejsce i wspaniały puchar,  z czego bardzo się cieszymy.

    Jednak najważniejsze dla nas jest nie samo zdobywanie najwyższych miejsc, które wiadomo, każdego cieszą, ale niesienie pomocy tym ,którzy na nią czekają.

    Korzystając z okazji pani Małgorzata Skowron Gałczyńska  oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły składają serdeczne podziękowania tym, którzy przyłączyli się do tej akcji. Jednocześnie zachęcamy do dalszego udziału.     

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejskie Dni Kodowania

23.10.2019
W dniach 5-20 października trwały Europejskie Dni Kodowania. Pamiętaliśmy o nich i wykonaliśmy pracę związane z odpowiednim kodowaniem.
Więcej Europejskie Dni Kodowania

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”