Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
SKO -WICZE NA WYCIECZCE W KRAKOWIE

SKO -WICZE NA WYCIECZCE W KRAKOWIE

Warszawa 13.05.2017

POZNAJEMY ŚWIAT

12 maja 2017 roku wszyscy uczniowie klas II-VI wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wycieczki była wizyta w Wioskach Świata- Parku Edukacji Globalnej i tutaj mieliśmy możliwość interaktywnego zwiedzenia sześciu osad z różnych części świata.  Zobaczyliśmy tradycyjną ghańską wioskę, w której odbyły się zajęcia warsztatowe oraz peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, a także możliwości spotkania ludzi, którzy pracowali w tych miejscach, można w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. 

Drugim celem wycieczki były warsztaty w Instytucje Konfucjusza - Centrum Języka i Kultury Chińskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas zajęć mieliśmy możliwość nauczenia się kilku zwrotów w języku chińskim, poznaliśmy kulturę, zwyczaje, krajobrazy tego odległego kraju. Zajęcia były prowadzone w formie quizu i bardzo podobały się naszym uczniom. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Rozwiązując matematyczne zadania procentowe, zbudowali własne imperium bisnesowe – Gra „Mistrzowskie inwestycje”

21.11.2019
Na lekcjach matematyki uczniowie klasy siódmej wcielili się w role biznesmenów i pomnażali swój zarobiony budżet. Dodatkowo podczas wykonywania poszczególnych zadań matematycznych zdobywali i pogłębiali swoja wiedzę na temat przedsiębiorczości, wymiany walut oraz zarządzania swoimi budżetem. W swoich dzienniczkach inwestycyjnych dokonywali obliczeń i dokumentowali kolejne operacje finansowe.
Więcej Rozwiązując matematyczne zadania procentowe, zbudowali własne imperium bisnesowe – Gra „Mistrzowskie inwestycje”

Matematyka w praktyce

20.11.2019
Dzisiaj odbył się konkurs dla uczniów klas piątych, w którym należało zastosować umiejętności matematyczne.
Więcej Matematyka w praktyce