Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie
SKO –we potyczki  rozpoczynamy, swej wiedzy popis dziś chętnie damy! – otwarcie Turnieju Bankowego „SKO –wy Zawrót Głowy”. DZIEŃ 1.

SKO –we potyczki rozpoczynamy, swej wiedzy popis dziś chętnie damy! – otwarcie Turnieju Bankowego „SKO –wy Zawrót Głowy”. DZIEŃ 1.

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie
Warszawa 13.03.2019

Przedsiębiorczy jest nie tylko ten, kto potrafi odłożyć znaczną kwotę pieniędzy, ale także ten, kto zna podstawowe terminy bankowe, potrafi logicznie myśleć i wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce.

Takimi właśnie umiejętnościami postanowili wykazać się nasi SKO –wicze biorąc udział w kilkudniowym Turnieju Bankowym pod hasłem „SKO - wy Zawrót Głowy”. Opiekunki SKO zadbały o to, aby pojawiły się w nim zróżnicowane zadania, dostosowane do wieku i możliwości poszczególnych uczniów. 

W pierwszym dniu rozgrywek chętni uczniowie z klas I – III rozpoznawali na rysunkach polskie pieniądze i uzupełniali zdania odpowiednimi wyrazami związanymi z oszczędzaniem i bankowością. Uczniowie klas IV – V musieli odnaleźć w labiryncie drogę do Małopolskiego Banku Spółdzielczego, prawidłowo rozszyfrować hasła na podstawie odpowiednich skojarzeń i rozwiązać rebus. Najstarsi z SKO – wiczów, czyli uczniowie klas VI - VIII mieli za zadanie odszukać wyrazy związane z bankami i oszczędzaniem w literowej wykreślance.

Pierwszy dzień turnieju zgromadził wielu chętnych, a zaproponowane zadania cieszyły się tak dużym powodzeniem, że wszyscy z niecierpliwością oczekujemy kolejnego dnia rozgrywek.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki