Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Wieleninie
SKO sponsoruje kolejne  audycje muzyczne

SKO sponsoruje kolejne audycje muzyczne

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Wieleninie
Warszawa 31.01.2018

Koncerty gitarowe z SKO

Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy SP Wielenin pod patronatem Banku Spółdzielczego w Poddębicach postanowiła, że w tym roku pieniądze zebrane w czasie akcji zarobkowych częściowo zostaną przeznaczone na co miesięczne audycje muzyczne . W naszej szkole po raz kolelejny zagościł zespól  MUSICAL ISLAND FILHARMONIA. Ze względu na karnawał również charakter tego koncertu był karnawałowy. W repertuarze dominowały utwory taneczne.Tym razem w roli głównej "wystąpiła" gitara - instrument strunowy. Uczniowie dowiedzieli się jak nazywają się jego poszczególne elementy. A mianowicie ,że gitara to instrument muzyczny z grupy strunowych szarpanych z pudłem rezonansowym, gryfem i progami na podstrunnicy. Przeważnie ma sześć strun, lecz można spotkać również gitary z czterema, pięcioma, siedmioma, ośmioma, dziesięcioma lub dwunastoma strunami. Instrument ten odgrywa ważną rolę w muzyce bluesowej, country, flamenco, rockowej oraz w wielu formach popu. Na gitarze gra się palcami (opuszkami i paznokciami albo samymi opuszkami) lub kostką. Kostka jest przeznaczona głównie do gry akordami na gitarze z metalowymi strunami (akustycznej, elektrycznej). Istnieją również tzw. „pazurki” zrobione z metalu lub tworzywa sztucznego, które nakłada się na palce.Niektórzy mogli spóbować gry na tym instrumencie

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

21.11.2019
Drugiego września rozpoczął się nowy rok szkolny. W związku z tym, w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci do szkoły zaprosiliśmy przedstawicieli policji, którzy przeprowadzili spotkanie na temat „Bezpieczna droga do szkoły”.
Więcej „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”