Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
SKO – na start!

SKO – na start!

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 17.10.2014

W nowym roku szkolnym rozpoczęliśmy działalność od zebrania organizacyjnego i wyboru skarbników.

Historia Szkolnej Kasy Oszczędności  w Siemiechowie sięga 1948 roku i nieustannie pisze się po dzień dzisiejszy. Czuwa nad tym nasz opiekun, pani mgr Elżbieta Iwaniec, która nieprzerwanie pełni tę funkcję od 1978 roku. W  tym roku w klasach I – IV skarbnikami są wychowawcy: p. mgr Anna Wójcik, p. mgr Katarzyna Szafraniec, p. mgr Łucja Grzyb i p. mgr Elżbieta Iwaniec.  Natomiast w klasach starszych: klasa V – Wiktoria Gubała, klasa V I– Zuzanna Krzyżak.    SKO  w Siemiechowie od lat bardzo skutecznie zachęca dzieci  i młodzież do oszczędzania, organizując liczne konkursy, akademie, apele i quizy.  

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania