Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkolno-Przedszkolny Publiczna Szkoła Podstawowa w Pokoju im. Wincentego Witosa
"Serce dla zwierząt"

"Serce dla zwierząt"

Warszawa 12.03.2014

Pomagamy zwierzętom i poznajemy ich prawa

Przez 3 tygodnie w naszej szkole trwała zbiórka na rzecz zwierząt. Zebraliśmy dużą ilość karmy, koce, miski, legowisko i zabawki dla psów i kotów. Na zakończenie akcji 6 marca szkołę odwiedziły panie z Fundacji Fioletowy Pies. Fundacja znajduje się w Opolu i zajmuje się szukaniem domów dla bezdomnych psów i kotów, dokarmianiem, zapewnieniem leczenia chorym i cierpiącym bezdomnym zwierzętom. W spotkaniu uczestniczyli też milusińscy z fundacji- Mola i Dżejfik. Panie opowiedziały uczniom jak należy zajmować się zwierzętami, co lubią, a co je drażni. Dowiedzieliśmy się jak poznać, że nasz pupil jest chory, że potrzebna jest mu opieka weterynaryjna, że należy go szczepić, odrobaczać, wyprowadzać na spacer, no i sprzątać po nim. Wolontariuszki zapoznały nas też z prawami zwierząt. Dzieci słuchały wszystkiego z wielkim zainteresowaniem.
Takie zajęcia rozwijają u uczniów empatię, uwrażliwiają na los zwierząt, uczą opieki nad słabszymi i potrzebującymi pomocy oraz uczą szacunku i współczucia dla zwierząt. Dzieci poznały obowiązki i przyjemności związane z posiadaniem psa lub kota.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Skarbonki w prezencie rozdajemy, bo oszczędność promujemy" - Harcerz jest oszczędny i ofiarny

10.12.2019
Wdaniach 6-7 grudnia aż 148 zuchów, harcerzy i instruktorów ze szczepu Memoria, który działa przy naszej placówce, wzięło udział w VII Biwaku Mikołajkowym, pod hasłem „Memoria Express”. Jak co roku, grzeczne dzieci odwiedził św. Mikołaj, który sowicie obdarował młodych ludzi podarkami, wśród których znajdowała się skarbonka na oszczędności, gdyż jak mówi jeden z punktów prawa harcerskiego „Harcerz jest oszczędny i ofiarny”.
Więcej Skarbonki  w prezencie rozdajemy, bo oszczędność promujemy" - Harcerz jest oszczędny i ofiarny