Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Klonie
Sadzenie drzewek.

Sadzenie drzewek.

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Klonie
Warszawa 04.05.2014

Dnia 10. 10. 2013 r. członkowie SKO Szkoły Podstawowej w Klonie wzięli udział w obchodach Ogólnopolskiego Święta Drzewa. Organizatorem akcji był Klub GAJA we współpracy z Lasami Państwowymi, które reprezentowało Nadleśnictwo Spychowo.

W ramach obchodów, w porozumieniu z leśniczym Leśnictwa Klon Panem Stanisławem Zapadką, 28 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami posadzili sadzonki drzew i krzewów w mini-ogrodzie, który znajduje się na terenie szkoły. Sadzonki szkoła otrzymała nieodpłatnie od Szkółki Nadleśnictwa Spychowo. W czasie sadzenia drzewek  i krzewów pan leśniczy przeprowadził z uczniami pogadankę na temat  selektywnej zbiórki odpadów.

            Na zakończenie wszyscy uczestnicy akcji zebrali się przy ognisku, gdzie mogli upiec pyszne kiełbaski, którymi częstował pan leśniczy.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Wycieczka z SKO w tle

21.03.2023
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi 20 marca wybrali się na wyjątkową wycieczkę. Najpierw w Gminnym Ośrodku Kultury w Żołyni obejrzeli film Clifford. Wielki czerwony pies, następnie odwiedzili zespół pałacowy w Julinie, w którym znajduje się przepiękny Pałacyk Myśliwski Potockich. Nie lada atrakcją okazało się również ognisko i wspólne grillowanie. To był dzień pełen wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Więcej Wycieczka z SKO w tle

Rymowanka o oszczędzaniu

20.03.2023
Opiekun SKO zorganizował konkurs na najciekawszą rymowankę o oszczędzaniu. Do organizatora wpłynęło kilka prac.
Więcej Rymowanka o oszczędzaniu