Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Świlczy
ROZWIJAMY TALENTY NA PIKNIKU NAUKOWYM

ROZWIJAMY TALENTY NA PIKNIKU NAUKOWYM

Warszawa 22.05.2017

Wolontariat studencki „PROJEKTOR” w naszej szkole…

W kwietniu w naszej szkole odbył się Piknik Naukowy dla dzieci i młodzieży, jak również dla rodziców i społeczności środowiska lokalnego, które znalazło czas wolny w sobotnie przedpołudnie. „Projektor” - wolontariat studencki to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego realizatorem jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości z biurem programu w Lublinie. 40 studentów prowadziło zajęcia z takich dziedzin jak: robotyka, kryminalistyka, chemia - pokazy, chemia - warsztaty, matematyka, fizyka, biologia, pierwsza pomoc, zdrowe odżywianie. Jako pierwsi rozpoczęli zajęcia chemicy doświadczeniami, w których uczestniczyły wszystkie grupy. Pokazy wprowadziły dzieci w nowy świat i zaszczepiły w nich niebywałą ciekawość doświadczenia tego, co nieznane.

Nasza szkoła przystąpiła do programu z myślą o przyszłej współpracy, dzięki której studenci poprzez realizację działań i własny przykład zachęcają dzieci do nauki, poznawania i rozwijania nowych zainteresowań, pasji, aktywności i zaradności w środowisku szkolnym i życiowym. Piknik naukowy miał również na celu ukazanie przykładowych działań szkoły, tworzenia odpowiedniego klimatu, sprzyjającego rozwojowi uczniów, współpracy z rodzicami oraz w tym kontekście nauczycieli, będących wsparciem w każdym tego typu przedsięwzięciu, które wpływa na podnoszenie jakości pracy i edukacji szkoły.

W przerwie zajęć można było smakować gorący posiłek i odpocząć w kawiarence ustawionej w holu szkoły. Prowadzone zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem; uczniowie w większym stopniu niż na co dzień mogli wykazać się kreatywnością, odważnym myśleniem i sprawdzeniem własnych umiejętności, a sobotnie przedpołudnie uznali za ciekawe i urozmaicone. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu pikniku, poświęcili swój wolny czas, by zaszczepić w dzieciach nowe pasje, wyzwolić ciekawość poznania tego, co jeszcze nieznane.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

GAZETKA SKO

14.11.2019
Wraz z powstaniem SKO pod patronatem Banku Spółdzielczego została wykonana również nowa gazetka.
Więcej GAZETKA SKO