Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Rozwijamy talenty aktorskie!

Rozwijamy talenty aktorskie!

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Warszawa 21.12.2016

Być aktorem nie jest łatwo! Naszym uczniom ze Szkoły Podstawowej im.J. Lompy w Lubszy udało się to znakomicie podczas wystawiania jasełek bożonarodzeniowych podczas kiermaszu szkolnego w dniu 11 grudnia 2016r.

„Oto przed nami najświętsza rodzina, wybiła dla ludzi radości godzina. Zbawiciel maleńki przyszedł tej nocy, poczęty z przedwiecznej Boga Ojca mocy”.  Takie słowa zwiastowania usłyszeliśmy  podczas tegorocznych jasełek.

11 grudnia 2016 roku uczniowie z klas 3,4,5 i 6 uroczyście rozpoczęli coroczny „Kiermasz szkolny”, wcielając się w postaci sprzed 2000 lat i odgrywając historię  narodzenia Jezusa. Nie zabrakło aniołów, pasterzy, gospodarzy oraz trzech mędrców. Było trochę smutno, gdy Maryja i Józef szukali noclegu i wesoło, gdy Jezus się narodził i przyszli go odwiedzić pastuszkowie. Nasi młodzi aktorzy sprostali trudnemu zadaniu!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Wizyta w Nadleśnictwie Pisz!

26.10.2021
W ramach działań proekologicznych prowadzonych w naszej szkole nasi członkowie SKO udali się 12 października do Nadleśnictwa Pisz.
Więcej Wizyta w Nadleśnictwie Pisz!

Przyjęcie Nowych Członków SKO

26.10.2021
W październiku miesiącu oszczędzania do SKO przystąpiło sporo Nowych członków - wszyscy uczniowie klasy pierwszej oraz klas drugich. Ze starszych klas również mamy kilku nowych uczniów - chętnych oszczędzać swoje pieniążki w SKO.
Więcej Przyjęcie Nowych Członków SKO