Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach
Rozwijamy nasze talenty czytelnicze

Rozwijamy nasze talenty czytelnicze

Warszawa 28.10.2014

Nasza biblioteka to wspaniałe miejsce dla wszystkich moli książkowych i nie tylko. Kolejny raz w bardzo atrakcyjny sposób zachęcała do aktywnego czytelnictwa i promowała je wśród najmłodszych czytelników, członków SKO, przyjmując ich do swego grona.

          09.10.2014r. odbyła się uroczystość „Pasowanie na Czytelnika”. Pani Dyrektor przywitała wszystkich pierwszaków, a w zaczarowany świat książek wprowadziła dzieci Królowa Książek wraz ze swymi wiernymi pomocnikami – bajkowymi bohaterami.

       Pierwszoklasiści zapoznali się z najważniejszymi punktami regulaminu korzystania z biblioteki, przypomnieli sobie w jaki sposób należy dbać o książki , a także wysłuchali życzeń Królowej, dotyczących zasad poszanowania książek.

             Później, po złożeniu przysięgi, nastąpił najważniejszy punkt uroczystości – „pasowanie”. Dokonała tego Królowa Książek oraz pani bibliotekarka. Na pamiątkę tego ważnego dnia, każdy z pasowanych uczniów otrzymał dyplom „Pasowania”, zakładkę do książki, wykonaną przez koleżanki i kolegów z Koła Przyjaciół Biblioteki. Były też oczywiście pamiątkowe zdjęcia…

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki